KONST / Litografier / Färglitografi 13899482
nr 1389 9482
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 43/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 april 2021
kl 20:34:08
1/4 20:28:53
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt